Dla rodziców

Kochani Studenci i Rodzice,

z wielką przyjemnością zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym roku akademickim Uniwersytetu Juniora w Olkuszu. Przygotowaliśmy bardzo różnorodną tematykę, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy młody student znajdzie dla siebie coś interesującego. Każdy student na uroczystej inauguracji otrzyma indeks, w którym cały rok będzie gromadził pamiątkowe wpisy z wykładów.

Dodatkowo w tym roku akademickim wprowadzamy cykl pt.” Nie tylko duży, ale i mały może zostać profesorem wspaniałym„. Przed każdym wykładem wybrani studenci w parominutowej prezentacji opowiadają o swoich pasjach, zainteresowaniach, ciekawych dla nich zjawiskach otaczającego nas świata. Dla wielu z nich jest to pierwsze wystąpienie publiczne przed tak liczną widownią. Niejednokrotnie towarzyszy temu wiele emocji związanych m.in. z pokonaniem tremy, ale także ogromna duma i satysfakcja, gdy na koniec „mały wykładowca” zostaje nagrodzony gromkimi brawami i upominkiem za podjęcie tak odważnego wyzwania. 

 

Na pierwszy inauguracyjny wykład zapraszamy 26 października 2019 godz. 10.00. 

Temat: „Jak to było z odkryciami? Kto pierwszy przeprowadził eksperyment? Najciekawsze obserwacje rozwoju fizyki, począwszy od cywilizacji starożytnych, aż po osiągnięcia fizyki współczesnej.”


Miejsce wykładów: Powiatowa i Miejska Biblioteka w Olkuszu.

FORMULARZ ZAPISOWY NA ROK AKADEMICKI 2019/2020
Karta_UJ

Całkowity koszt wynosi 200 zł za cały rok. Serdecznie zapraszamy!